تحقیق سنسورهای خازنی

تحقیق سنسورهای خازنی

تحقیق سنسورهای خازنی

 

 

 

 

 

 

 

نام محصول : تحقیق در زمینه سنسورهای خازنی 

فرمت : DOC

حجم : 15 مگابایت

تعداد صفحات: 83

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 1396

 

 

سنسورهای خازنی

سنسورهای خازنی، سنسورهای بدون تماس و بدون کنتاکت الکتریکی هستند که در مقابل فلزات و اغلب غیرفلزات عمل می نمایند. این سنسورها برای کنترل سطوح در مخازنی که از مواد پودری، مایع و یا دانه دانه پرشده اند مناسب می باشند. همچنین از آنها می توان به عنوان مولد پالس به منظور کنترل وضعیت برنامه ماشین آلات، برای شمارنده ها و آشکارسازی تقریباً تمام مواد فلزی و غیرفلزی استفاده کرد.

عملکرد:

ساختمان اساسی این سنسورها از چهار قسمت تشکیل شده است.

 

قسمت اساسی اسیلاتور از دو قطعه فلزی تشکیل شده ، وضعیت قرارگیری این قطعات فلزی نسبت به هم طوری است که باعث ایجاد یک ظرفیت خازنی می شود. هرگاه قطعه ای با ضریب الکتریکی E به صفحه حساس نزدیک گردد باعث تغییر ظرفیت خازنی بین صفحات می شود. این تغییر ظرفیت خازنی باعث تغییر دامنه خروجی اسیلاتور می شود.

دمدولاتور دامنه اسیلاتور را آشکار می کند و این مقدار را با سطح مرجع مقایسه می نماید. هرگاه دامنه این مقدار از دامنه مرجع بیشتر باشد، خروجی سنسور تحریک می شود. آمپلیفایر خروجی وظیفه تامین جریان بار را بعهده دارد.

این سنسورها در انواع زیر تولید می شوند:

  • دو سیمه AC
  • سه سیمه PNP , NPN
  • چهار سیمه PNP , NPN

در عملکرد سنسورهای خازنی عواملی مانند رطوبت هوا، گرد و غبار و غیره بر فاصله سویچینگ تاثیر می گذارد. فاصله سویچینگ به نوع قطعه بستگی دارد و مهمترین ضرایب تصحیح برای قطعات مختلف بشرح جدول زیر می باشد.


اینجا هم مشاهده کنید